biżuteria


Nasze warsztaty i szkolenia

Oferta indywidualna 

Warsztaty rozwojowe

Warsztaty twórcze

Dla firm i instytucji


Warszawska Gra Miejska, 08.09.2012

Śladami Sawki W. – Warszawska Gra Miejska – 8.09.2012 r. – zorganizowana przez Teresę Piatczyc Jachimowską i Maję Andrunik

Cele gry: poznanie miasta od mniej znanej strony, poznanie narzędzia, jakim w pracy trenera może być gra miejska.

W sobotę 8 września 2012 r. piętnaście minut po godz. 12.00 grupa trenerów – absolwentów Akademii Mistrzów Treningu prowadzonej przez GT Mentor z Krakowa stawiła się na Dworcu Wileńskim, zgodnie z ostatnią informacja, jaką dzień wcześniej tajemnicza Sawka W. zamieściła na swoim blogu:

„Wiem, że jesteście gotowi przeciwstawić się szajce złodziei i odzyskać list. Bądźcie jutro na Dworcu Wileńskim punktualnie o godz. 12.15. Na peronie nr 2 poszukajcie kobiety z dużą czerwoną torbą. Kobieta będzie z dwójką dzieci. Podejdźcie do niej i powiedzcie: „wiej ze mną do Tłuszcza”. Ona odpowie „serio mówi, czy podpuszcza?” i powie Wam, co macie dalej robić.

Ale pamiętajcie: kobieta będzie tam tylko do 12.30. Jeśli w tym czasie jej nie odnajdziecie, szajka zdobędzie przewagę i prawdopodobnie odzyska list. A Wy wypadniecie z gry. Tak, z gry. Bo gra się zaczęła, a Wy właśnie staliście się jej częścią.”

Uczestników nie przeraziła myśl o szajce bandytów depczącej im po piętach. Podjęli się zadania odszukania kolejnych wskazówek: szukali w pobliżu zniszczonych dzwonów, wśród kwiatów na klombie, biegli do różowej budki telefonicznej, żeby o określonej godzinie odebrać rozmowę, odnajdywali kolejnych „przypadkowych przechodniów”, którzy oczekiwali od nich nie tylko podania haseł, ale i wykonania wielu zadań. Przydawały się talenty muzyczne, znajomość języków obcych, dobra pamięć, no i przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia. Każda wskazówka zawarta była w zagadce – tylko jej rozwiązanie umożliwiało przejście do kolejnego punktu.

Również kondycja fizyczna uczestników została poddana ciężkiej próbie – czterogodzinna trasa wiodła przez starą Pragę, Saską Kępę, żeby zakończyć się w Parku Skaryszewskim, który okazał się być miejscem ukrycia listu. Jeszcze okrzyk radości zmęczonych poszukiwaczy i można było odpocząć na pikniku.

„już za chwileczkę, już za momencik Warszawska Gra Miejska zacznie się kręcić”

 

w poszukiwaniu wskazówki

 

praskie dziecko ucieka po wykonaniu swojej misji

 

czas na wykonanie zadania można wykorzystać na chwilę wypoczynku

 

a praska kapela gra…

 

szach i mat

 

zadanie zaliczone – wykonane bezbłędnie

 

czekając na zasłużony posiłek

 

to zadanie wykonaliśmy śpiewająco 😉

 

tajemniczy agent z jeszcze bardziej tajemniczym psem odnaleziony

 

a nasze motto : „Nie spoczniemy nim dojdziemy, zwycięzcami dziś będziemy”

 

ostatnie wskazówki tuż przed odnalezieniem listu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *